Princess Cruises’un filosuna 2019 Ekim ayında eklenen Sky Princess gemisi ile Royal Class gemilerinin kendine özgülüğü ve çağdaş tasarım geleneği zirveye taşınıyor… Princess Cruises’un yeni Royal Class gemisi Sky Princess; Princess MedallionClass deneyimi ile sıfırdan inşa edilmiş ilk gemi olma ayrıcalığına sahip. Ünlü İtalyan Şef Angelo Auriana, Sabatini’nin İtalyan Trattoria’sında el yapımı makarnasının da olduğu menüsüyle iştahları kabartan eşsiz ve benzersiz restoran seçenekleriyle de dünya mutfağı bu gemide sizlere açılıyor!
Sky Princess, “Bu daha başlangıç!” mottosuyla Akdeniz ve Karayipler’den sonra Baltık Başkentlerine sefere çıkıyor. 12 gün boyunca Baltıklarda 7 ülkeyi gezmeye hazırlanan tur programı, kara turlarında Türkçe rehberlik hizmetiyle Nisan’dan Ağustos sonuna kadar farklı tarihlerde gerçekleşiyor. Sky Princess’ın Rotasında Danimarka, Norveç, Almanya, Estonya, Rusya, Finlandiya ve İsveç var.

Tarih kokan Baltık Başkentleri

KOPENHAG
Tarihi Kopenhag şehri, müzeleri, tarihi yerleri, eğlence parkları, alışveriş alanları ve gece hayatıyla sizleri aşık edecek çok şey sunuyor. Bazıları için bu Tivoli Bahçesi ve Botanik Bahçe iken, diğerleri için bu Strøget boyunca eski şehre yapılacak bir yürüyüş ya da Nyhavn yani Yeni Liman’da dinlenmek olabilir. Ama şehrin ünlü simgesi küçük deniz kızı heykelini de selamlamayı unutmayın. Yine de tarih severler için Christiansborg Sarayı Ulusal Müze ve büyüleyici Rosenberg Sarayı en iyi keşif noktası olacak.

OSLO
Oslo turu, yapımı 1300’lü yıllara kadar uzanan Akershus Kalesi altındaki iskeleden doğru vardığımız mimar Tarald Lundevall tarafından tasarlanan Opera Binası ile başlıyor. Burası Norveç’teki en büyük kültür binası olarak 2008’de Barselona’da Dünya Mimarlık Festivali’nde Kültür Ödülü ve 2009 yılında Mies Van der Rohe Ödülü alarak çağdaş mimari yapısını taçlandırmıştır. Sonrasında Vigeland Heykel Parkı olarak da bilinen, Monolith Kulesiyle dikkat çeken Frogner Parkını, City Hall, Parlamento Binası, Ulusal Tiyatro ve Kraliyet Sarayı’nı görebilirsiniz.

TALLINN: TARİHİN GÖLGESİNDE BİR MASAL ŞEHRİ
Avrupa Kıtası’nın en eski ve en iyi korunmuş yerleşim merkezlerinden biri olan surlar içindeki ‘Eski Şehir’ merkezi Talinn’in ilk duraklarından. Geleneksel Müzik Festivali’nin yapıldığı Kadriorg Parkı, Büyük Petro’nun sevgili Çariçesi 1 ci Katerina için yaptırdığı Kadriorg Sarayı ve Moskova Olimpiyatları için yaptırılan Pirina Marina görülmesi gereken yerler arasında. Üstelik deniz ürünleri seviyorsanız, şehir merkezindeki restoranlardan birine girerek hayatınız boyunca yiyebileceğiniz en lezzetli ıstakozu denemeden dönmeyin!

ST. PETERSBURG
St. Petersburg’ta yapacağınız panoramik turda St. İsaak Meydanı, İsaak Katedrali, Çar 1. Petro’nun heykeli, deniz fenerleri ve eski borsa binası, Tatar Camii, Kazan Katedrali, Dökülen Kan Kilisesi gibi yapıları görebilirsiniz. Şehrin en çekici durağı ise Da Vinci, Rafaello, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserlerinin sergilendiği Hermitage Müzesi.

PORVOO & HELSİNKİ
Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri. Son zamanlarda günübirlik olarak ve haftasonu gezmek için gelenlerin uğrak şehirlerinden olan Porvoo sehrinin en bilindik özelliği, nehir kenarındaki sevimli kırmızı tahtalı evleri. Buraya özgü eski kırmızı renkli evlerin yan yana sıralandığı mahallede hayatınızda yediğiniz en güzel çikolataları da tadacaksınız.

Kuzeyin Venedik’i STOCKHOLM

Kuzeyin Venedik’i olarak kabul edilen Stockholm’u gezmeye şehrin en yüksek yerlerinden biri olan Södermalm bölgesindeki Fjallgatan caddesinden başlayın. Sonrasında Kraliyet Sarayı’nın ve Katedral’in yer aldığı Gamle Stan’a (eski şehir) geçip kaldırım taşlı, dar sokaklarda yürüyebilirsiniz. Kungsgarden, Kraliyet Opera Binası, Ulusal Müze, Kraliyet Tiyatrosu ve Kraliyet Belediye Sarayı da görülmesi gereken yerler arasında. Son olarak 1628 yılında batan Eski Vasa gemisinin bulunduğu Vasa Müzesi sizleri bekliyor olacak.