JOLLY TUR Hedeflerini Açıkladı

Jolly Tur Cruise&Travel

JOLLY TUR Hedeflerini Açıkladı

 İç ve dış turizmde çeşitli handikaplara rağmen, hedeflenen büyümen sağlandığı ifade edilen basın toplantısında

Jolly tur, erken rezervasyon döneminin de başlattığını duyurdu.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, erken rezervasyon döneminin yüzde 50’lerle başlatıldığını ifade etti. 2018 için hedef büyümeyi de yüzde 50 olarak belirlediklerini söyleyen Vardar, bu büyümenin Ocak ayında hayata geçirecekleri teknolojik yatırım ile başlatılacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu yatırımlar ile 31 yıllık planlarımız dâhilinde global bir turizm şirketi olma yolunda büyük bir adım attık. Türkiye’ye Türkiye turizmine yeni ufuklar açacak bir teknoloji platformu kazandırdık.”

Yatırımın sadece teknoloji ile sınırlı olmadığının altını çizen Vardar “Turizmin gelişmesi, halklar arasındaki kardeşlik bağlarının daha güçlü olması anlamına da geliyor.” diyerek, turizm sektöründe ve yapılan yatırımlarda alınan kararların uygulanması halinde sektörün, Türkiye’nin cari açığının kapatılmasında çok büyük katkıları olacağını da ekledi.

Cruise Turları

Jolly Tur, cruise turlarında da 2017 yılında yüzde 10’luk ciro büyümesi gerçekleştirdi. Nehir turlarında yüzde 35’lik bir büyüme kaydedilirken bu turlar genellikle Tuna, Volga, Ren ve Mississippi destinasyonlarında gerçekleşmiş.  Cruise turlarında ise Büyük Britanya destinasyonunda gözle görülür bir artış kaydedilirken, dalış turlarının gerçekleştirildiği cruise destinasyonları özellikle talep edilen yolculuklar olmuş.