GEMİDE AŞK BAŞKA. PEKİ YA KAMARALAR?

Romantizm ve tam karşınızda kıpır kıpır dalgalar… Tabak gibi ayın yakamozları suya vurmuş… Başka bir diyara gidiyorsunuz, yanınızda olmasını istediğiniz o insan… Kim buna “Hayır” diyebilir ki? Gemi güvertesinde ayışığında buluşmalar, güneşin batışında birbirine sarılmalar… Güzel süprizler, restoranlarda rezerve masalar, özel mönüler… Bunların hepsi o özel günde, cruise’da yolculuk eden çiftler için.

Sevgililer günü için her şeyden önce destinasyon seçmek gerek. Tahiti, Bali ya da Seyşeller sizi romantizme otomatik olarak götürecektir. Eğer kısa süre için gitmeliyseniz ve bütçe daha kısıtlıysa daha yakın ve mütevazı destinasyonlar ayarlamak gerek.

Şubat ortası için Kuzey denizleri de gayet güzel. Bu anlamda, destinasyon seçiminin yanı sıra, kamara seçimi de önem kazanıyor. Şampanyaların soğutulacağı bir süit mi uygun yoksa daha samimi bir kamarada bir arada keyifli vakit geçirmek mi? Özel balkonunuzda romantik bir akşam yemeğinin oda servisi ile sunulması ve yatağınızın gül yapraklarıyla kaplanması nasıl fikir?

Bütünsel olarak bakıldığında, romantik kamara konusundan ziyade sular üzerinde seyreden “romantik gemiler” de bulunuyor. Yani gemi olduğu gibi romantizm dalgalarıyla sarılmış vaziyette. Diyelim ki kamaranızdan hiç çıkmak istemiyorsunuz… Bunun için kimse sizi suçlayamaz! Kimi nehir gemileri ve küçük gemilerde, yolcu sayısı az tutulur, böylelikle süitlere istediğiniz yiyeceği ve içeceği servis ederek gününüzü köpük banyosu, balkon ve yataktan çıkmadan tamamlayabilirsiniz.

SÜİTLER

Gelelim kamaralara… Gül yaprakları ile döşenmiş olan yatak odasında, okyanusa bakan devasa bir jakuziye kadar, denizdeki en romantik anlarınızı geçirmeniz için tasarlanmış bu gemilerde, açık ve havadar bir yatak odası, oturma alanı ve yastıklı şezlongları olan geniş bir balkon bulunmakta. Buhar banyosundan sonra alacağınız duş ve romantik gün batımında atıştırmalıklarınızın hazır olduğu mini bar da hizmetinizde olacak. Genellikle bu süitlerin hizmet paketlerine dahil olarak 24 saat boyunca emrinizde olacak yardımcılar (stewart) bulunmaktadır. Kimi süitlerde size özel jakuzi yerine ufak bir yüzme havuzu da bulunuyor. Artık hangisini tercih ederseniz!

Gemi kamaraları, öncelikli olarak geçireceğiniz bu romantik anları en keyifli hale getirmek için tasarlanmış ve sunulmuş bir takım sürprizler içerir. Süit kamaranızın geniş balkonunda güvertedeymiş gibi hissedersiniz ve zengin menülü oda servisleri ile gerçekten de geceyi unutulmaz kılar. Kimi gemilerde bu romantik anlara o kadar çok odaklanılmıştır ki neredeyse, size özel, 35 metrekarelik kamaranızın her tarafı, sadece o huzurlu samimiyeti yakalamanız için tasarlanmış gibidir. Yatak bölmesinde yer alan ayırıcı perde ile en mahrem anlarınızda kendinizi daha da güvende hissedebilirsiniz. Şık, mermer kaplı bir banyolar, Belçika nevresimleri ile kaplı yataklar, 24 saatlik oda servisi ve gece acıktığınızda sipariş edebileceğiniz aperitifler ve bir çok hizmet de romantik çiftlerin kamaralarına verilen hizmetlerden bir kaçı. Süitlerde, yıldızlar altında fısıldaşırken üşümemeniz için de kaşmir örtüler bulunur.

Diyelim ki daha standart bir süit seçmeniz gerekiyor. Kimi gemilerde standart süitler var, bunlar diğerleri kadar büyük ve ultra lüks olmamakla birlikte, kendi pratikliğini de içinde taşıyor. Büyük boy yatak, mermer lüks banyo gibi detaylar zaten olduğu için onları saymıyoruz bile. Mesela, modunuza göre seçilecek müzik hizmeti, odanın küçük ölçülerine rağmen büyüleyecek bir aydınlatma sistemi ve elbette size özel görevli hizmeti.

 

 

Daha Büyük, En Büyük Odalar…

Cruise kamaralarını düşününce aklınıza küçük, ufak tefek, sıkış tepiş bir şeyler mi geliyor? Gelmesin. Bir çok geminin vip hizmeti olarak sunduğu büyük kamaralar, iki katlıdır. Üst katta büyük boy bir çift kişilik yatak bulunur. Dilerseniz bu yatak bölmesini ayıracak perde de mevcuttur. Nefes kesen okyanus manzaralı, yerden tavana dek uzanan pencere ile bütünüyle aydınlanan odanın banyosunda oval küvet ve çift duş başlığına sahip ayrı birer duş içeren büyük bir banyo bulunur.

Üç özel balkon, sürekli hizmette olan bir bar, açık havada yemek masası, küçük jakuzili, hasır sandalyeler ve serin gecelerde sarınmak için battaniyeli büyük bir balkon da geminin size özel hizmetidir.

Gemide Bir Dairede Yaşamak İsteyenlere…

Sevgiliniz/eşiniz için her şeyin en iyisini yapmak istiyorsunuz.

Sizi tutmayalım: Yaklaşık 100 metrekarelik bir oda için cruise card’ınıza isminizi yazdırabilirsiniz. Bu tip odalar, şilteleri, küvetleri, masaları ile tamamen çok özel markalarla donatılmış yerler. İki kat ısıtılmış seramik şezlonglarda asla içiniz ürpermez. Kişisel sauna ve sınırsız süit spa terapileri de keyfinizi iki katına çıkartabilir.

Bunlar yeterli olmazsa, bu özel süit yolcularına her limanda kişisel bir araba ve rehberlik hizmeti de sunuluyor. Bunun için gerekli olan ödeme ise, gecelik 10 bin Dolar kadar bir miktar.