Bir gezginle konuşun ve ona tutkusunun ne olduğunu söyleyin. Kesinlikle başka kültürlerle uyumlaşmak, farklı insanları ve ülkeleri tanımak diyecektir. Ve bunu yapmanın en iyi yolu muhteşem ve renkli festivallere katılmak, müziğin ve dansın tadını çıkarmak, yerel lezzetlerle kendinize bir ziyafet çekmektir. Bu yüzden bazıları için karnaval mevsimi hiç bitmez. Ajandayı kontrol edin ve bir sonraki uçuş nereyeymiş bir bakın. Tek yapmanız gereken kostümünüze karar vermek. E hadi ne duruyorsunuz, en eğlenceli maskenizi takın; modern ya da geleneksel olsun, onu kostümlerle süsleyin ve evet artık bizimle eğlenmeye hazırsınız.

 

Venedik Karnavalı, Venedik

Her yıl baharın gelişini kucaklamak için kutlanan Venedik Karnavalı deri, porselen ve camdan yapılan maskeleriyle ünlü. Pagan geleneğinden gelen karnaval insanlara kılık değiştirerek yaşama imkanı tanırken, maske üreticilerinin de özel bir konuma sahip olmasını sağlıyor. Zaman zaman yasaklansa da, karnaval hem yerel halkı hem de turistleri eğlendirmek için daha güçlü bir görkemle geri döndü. Kırk gün süren karnavalın en önemli günleri ise son Perşembe ile son gün arasındaki günler.

San Isidro Festivali, Madrid

Her yıl Mayıs ayında 9 gün boyunca kutlanan San Isidro Festivali, Madrid’in en önemli ve sembolik festivallerinden biri. Geçmişte dini bir karaktere sahip olsa da, San Isidro bütün olarak Madrid kültürünü temsil etmek üzere temel anlamını kaybetti. Sanat sergileri eşliğinde konserler, geçit törenleri, oyunlar ve fuarlarla karakterize olan festival şehrin geleneklerini kutlamak için gelen yerli halkı ve turistleri bir araya getiriyor.

Las Fallas – Valencia

İspanya’nın en çılgın şehrinden çılgın bir kutlama. Her yıl Mart’ın 15 ile 19’u arasında kutlanan Las Fallas bölgenin en gürültülü ve en renkli kutlamalarından biri. Minimum uyku eşliğinde dev kuklalar, şenlik ateşi, kostümler, çok fazla yiyecek ve havai fişek gösterileri… Festivalin kökleri hakkındaki hikayeler sayısız ama yine de kalabalık grup sadece eğlence için kuklalarını yakmaktan keyif alıyor.

Fox Hill Day, Bahamalar

Bahamaların en eski festivali, Fox Hill Day Bahamalarda Afrikalıların kölelikten kurtuluşunu kutlamak üzere her yıl Ağustos ayında düzenleniyor. Kutlamalar sırasında Bahamalar’a özgü yemekler servis edilirken, insanlar dans ediyor ve şarkı söylüyor. Ve çoğu zaman bu ruha kilise ayinleri de eşlik ediyor.