İngiliz kültürü hakkında bilmeniz gereken bir şey varsa o da eğlenmeyi iyi bildikleridir ve muhtemelen bunu en uç noktaya kadar yaşıyorlar. Yine de kraliyet düğününden golf turnuvalarına kadar her şey bir ritüele bağlı ve bazı festivaller öylesine İngiliz ki kaçırmak istemezsiniz. Reading Festivali’nden V Festivali’ne ya da Bestival’e bu ülkede festivaller bitmek bilmiyor. O zaman biz de hepsini araştırdık ve en iyilerini sizler için seçtik.

 

Notting Hill Karnavalı

Julia Roberts ve Hugh Grant’ın filmi, Nothing Hill’i hatırlıyor musunuz? Karnaval aynı ismi taşıyan caddede yılın en büyük kalabalığını topluyor ve semte uzanıyor. Dünyanın en büyük festivallerinden biri olan Nothing Hill Karnavalı, Karayipler, Afrika mirasını müzik ve dans şovlarıyla kutlamak için tüm dünyadan renkli kostümler giymiş insanları bir araya getiriyor.

Thames Festivali

Geleneksel Thames Festivali açık hava sanatı, aydınlatmalar, sokak tiyatrosu, nehir etkinlikleri, dans ve müzik ile bir arada yaşayan kültürlerin uyumunu kutlamak için Thames kıyılarını şereflendiriyor. İnsanlar eğlenmek, caddeleri ve köprüleri kültürle dönüştürmek için nehir boyunca bir araya geliyor. Bu festivali izleyenler aynı zamanda “herkes için erişilebilir, herkes tarafından eğlenilebilir” sloganıyla aktif katılımcı olarak yer ediyorlar.

Glastonbury Festivali

Bu yıl plastik içecek şişesi görmeyeceğiniz şekilde çevreci yaklaşımıyla da dikkat çeken en büyük rock festivallerinden biri olan Glastonbury Festivali 1970’lerden beri kutlanmakta. Bu dört günlük festivalde katılımcılar sırt çantalarıyla geliyor ve tek bir eğlenceyi kaçırmamak için alanda kamp kuruyorlar. Bu festival, eğlence, tiyatro&sirk performansları, yetenek yarışmaları ve kesintisiz müzik ile dolu bir meclis.

Bestival

Birleşik Krallık’ın en ünlü ve ödül kazanan müzik festivali yeryüzündeki en renkli gösteri olarak adlandırılıyor. Kurumsal olmayan özgür ruhundan dolayı butik bir festival olarak adlandırılmasına rağmen, çok çeşitli programları ve komedi, tiyatro, sirk ve sanat içeren yaratıcılığı ile son derece popüler. Bu dört günlük festival, karnaval giysisi temalı günleriyle ünlü ve her yıl farkındalık yaratmak için sosyal ve çevresel bir amacı destekliyor.