2018 Yılı Burç Yorumları

2018 Yılı Burç Yorumları

2018 Yılı Burç Yorumları

Burçların Efendisi Egemen Töreli’den 2018 Yılı Burç Yorumları

KOÇ BURCU

İş ve aşk hayatınızın çok önemli bir noktasında bulunacağınız bir yıl. 2017 de çok çalıştınız ve mücadele ettiniz. 2018’de tüm çalışmalarınızın birbirinden lezzetli meyvelerini topluyor olacaksınız. Ev sahibi olma, mal edinme, mülk alma ve en kaliteli lükslerinden hangisini isterseniz bu yıl artıyor. İşin en güzel tarafı, 2018’de bu düşünüzü gerçekleştirecek konumda olabileceksiniz. Özel hayatınızdaki insanla ciddi bir ilişki düşünüyorsanız Mayıs ayı girişimde bulunmak için en güzel ay olacak.

2018 yılı siz Koçlar için, Şans, bereket ve genişleme imkânı getiren ve kişiyi inancı açısından besleyen kuvvetlendiren Uranüs gezegeni, siz Koçlara olan etkisi, içsel huzur ve güvenlik aradığınız en önemli yaşam alanının eviniz, aile yaşantınız, aileniz ve geçmişinizle alakalı konularda olacaktır. 7 – 31 Mart ve 25 Nisan – 19 Mayıs tarihleri  arasında burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan enerjiler sayesinde, aşk hayatınız ve birebir ilişkileriniz canlanmaya başlar. Yeni bir aşkın müjdecisi olan Nisan ayı doğum günleriniz sonrası kendinizi ilişki konusuna gayet rahat ifade ettiğinizi hissedebilirsiniz.

Yeni girişeceğiniz işlerde maddi sorunlarla karşılaşma olasılığınız yüksek. Yaz aylarında, mükemmeliyetçi yapınız yerini gevşemeye bırakmaktadır. Hırs ve titizlik mantıklı ölçülerde düşündürücü olacak ve geçmiş ile kendinizi sorgulayacaksınız. Yaz aylarında yeni yatırımlara girişmeden önce ihtiyatlı davranmakta fayda var.

Çocuk sahibi Koçlar çocukları ile ilgili problemler yaşayabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünenler ise bu yıl Mart ayından itibaren çocuk sahibi olabilirsiniz. Bu arada 23 Mart sonrası iş ortamınızın hızlı bir değişiklik geçirebileceğini göreceksiniz. Çalışma yöntemleriniz, iş yeriniz değişebilir. Şehirler arası hatta yurt dışı odaklı çalışmalar oralarda yerleşme ve işe odaklı hayatınız gelişebilir, kısaca birden çok memlekette eviniz olacaktır. Mecburiyetten işle ilgili alanlarda daha özgür olabilir ve tek başına çalışma imkânı da elde edebilirsiniz.

3 yıl önceki sevgilere ve sevgililere dönüşler, çeşitli karşılaşmalar da yaşanacak. Eski günlerin tadını bulamayınca sırtınızı dönmeniz olasıdır. Romantizm sizi çok etkilemese de takıntılarınızı, aşk düşüncelerinizi, Ekim’den sonra yılbaşına kadar boşlukta bırakacaksınız, hani nadasa bırakılan araziler gibi. Kasım-Aralık seyahat ayları olup “Çok yoğunum” diye şikayetçi olacağınız aylardır ama yoğunluk, bereket demektir.

Yoğun istek ve tutkular beraberinde hayâllerden gerçeğe atılan adımlar sizi bekliyor! İstek ve tutkularınızın yoğun olacağı bu yıl içinde sevdiğiniz kişiyi tamamen aklınızdan çıkarmış gibi davranabilirsiniz veya bir ilişki aniden başlayıp aniden bitebilir. Bu durum sizin için büyük değişimlere yol açabilir. Özellikle Nisan ayından itibaren içinizden yükselen güçlü değişim arzusunun etkisiyle size çekici gelen uzak yerlere gidebilir, tamamen yabancı bir ortamda yaşamak isteyebilirsiniz. Burada karşılaştığınız kişilerden çok etkilenebilirsiniz. Fakat yanlış kişiler ve yanlış zamanlarda yaşayacağınız ilişkiler zor durumda kalmanıza yol açabilir.

Yılın ilk döneminde devam eden ilişkilerinizle ilgili çözümlenmemiş sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilir ve sevdiğinizle aranıza mesafe koymak zorunda kalabilirsiniz. Aranızdaki buzları eritmek istiyorsanız sorunların çözümü için gayret göstermelisiniz. Bunun için gereken fırsat Mayıs ayına kadar elinize geçecek. Bu yıl yaratıcı fikirlerinizle son derece dikkat çekici ve etkileyici olacaksınız.

25 Aralık 2017-17 Ocak 2018 ve 1 Şubat – 6 Mart ve  1 Nisan – 24 Nisan tarihler arasında  burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan enerjiler sayesinde,  aşk hayatınız ve birebir ilişkileriniz canlanmaya başlar. Sosyallik ve sevgi ihtiyacınız, karşı cinsle temaslarınız gayet olumlu.  Barış, güzellik ve estetik duygunuz yükselecek. Bu yükseliş güzelliklere olan tutkunuzu yoğunlaştıracak. Yeni bir aşkın müjdecisi olan bu tarih aralıklarında kendinizi ilişki konusuna gayet rahat ifade ettiğinizi hissedebilirsiniz cazibe ve çekiciliğiniz baş döndürecek. 2018 yılı Boğalar için farklı güzellikler ve yeniliklerin yılı olacak torpilli olduğu gezegenler devamlı yanında yer alıyor çünkü. Bu değişimler yaşanırken sıkıntılı dönemler de var ama para konusunda bolluk sıkıntıyı hafifletmektedir.

Yeni girişecekleri işlerde maddi sorunlardan çok enterasan olaylarla karşılaşmaları olası. Yeni yatırımlara girişmeden önce ihtiyatlı davranmakta fayda var. Ağustos ayında sizin için önemli biri ile karşılaşabilirsiniz, ciddi bağlantılar yapabilir, teklif alabilirsiniz. Ağustos ayı özellikle evli olanlara zorlayıcıdır. Eğer sorunlar çözülecek gibiyse bu tarihte her iki tarafın da oturup gerçekçi bir planlamada bulunması lazımdır. Tam tersine taraflardan biri için bu ilişki bitmişse o zaman, karşı tarafın sorumlulukları üstlenilmeli ve ondan sonra yeni bir hayata adım atılmalıdır. Kısaca “Durma ayrıl, boşan” diyorum. Gerginliğe, yolları tıkamaya gerek yoktur. Eylül, Ekim arasında aşk hayatınız ya da evliliğinizle ilgili konularda ani kararlar vermeyiniz. Beklemede kalınız. Daha önce boşanmış ve aile evine geri dönmüş veya kendine yeni bir düzen kurmuş Boğalar için de bu dönem biraz sıkıntılı geçebilir. Aralık ayında aşkla ilgili düşüncelerinizi abartacaksınız.

İKİZLER BURCU

Bu yıl yeni iş kapıları, yükselmeler çok fark edilecek seviyede karşınıza çıkacaktır… Aktif hareketli ve dinamik İkizler burcu 2017 sonu başlayan güzel dönem 2018 Haziran ayının sonuna kadar devam edecek. Bu dönemde yeni yatırımlar, yeni iş kapıları, yükselmeler çok farkedilecek seviyede karşınıza çıkacaktır. Aşkta aradıklarını bulamayan, hatta eski aşkları zaman zaman arayan İkizler bu yıl sonu aşkı ya buldular ya da Şubat 2018 sonuna kadar “Aşk kapıda” diyebilirim. 23 Mart- 17 Mayıs ve 22 Haziran- 08 Temmuz arası, başkaları vasıtasıyla elde edeceğiniz gelirler konusuna önem verdiğiniz, destek beklediğiniz bir süreç.

Ailenizle, eşiniz yada sevdiğiniz kişiyle olan ortak yaşamın getirdiği ihtiyaçların karşılanması adına paraya gereksiniminiz olduğu bir süreç. 11 Kasım- 18 Aralık finansal gelirleriniz konusunda dikkatli harcamalar ve her türlü bağlantılarınızda ilişkilerinizi güçlü tutmanız halinde fayda göreceğiniz zaman. Genel olarak ise parasal açıdan dikkatli ve tutumlu olmak gereken süreç diyebiliriz.
Kendinize sağlıkta ve estetikte çok önem vereceğiniz bir yıl sizi beklemekte adeta değişim yılınız. 2018 yılı başında İkizler Burcu için iş konularında zor bir dönem bitiyor. Neyse ki zor zamanlarda ani çözümler bulabilecek yapıdasınız şaşırtıcı, parlak, kabuğunu kırıp dışarı hamle yaptığınız bir yıl olacak. Siz yine de dikkatli olun, tembellik etmemelisiniz.

Yılın ilk yarısında her türlü eğitim, yurt dışı bağlantılı yolculuklar ve hukuksal konularla ilgili girişimlerinizde başarılı sonuçlar alacak ve kendinizi geliştirerek geleceğinize yatırım yapacaksınız. Bu yıl enerjiniz ışık saçacak. Mart sonu gibi evinizle ilgili sorunlar ve harcamalar artabilir. Mayıs sonunda ise iş ve kariyer konularında yurtdışı bağlantılarınızla ilgili beklenmedik sorunlar çıkabilir, beklediğiniz ödemelerin gecikmesinden dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Temmuz ayında işle ilgili beklediğiniz bir ödeme varsa hazır olun, tahsil etme şansınız var. Eylül sonrası maddi konularda daha sakin düşünerek temkinli hareket etmeniz gerek, özellikle yeni bir yatırım yapmak olsun, ev arsa almak olsun iyi düşünerek hareket edin.

İkizler burcu insanı için bir kişiye bağlı kalmaz, aşk ve aile yaşamını sürdüremez derler ama gezmeyi ve yeteneklerini sergileyebilecekleri ortamı ve rahatlığı sağlayan bir partnerle uzun süreli ilişki yaşamaları kaçınılmazdır, sıkıntı veren, bir türlü ne olacağı konusunda içinden çıkamadığınız, karşınızdaki kişiden emin olamadığınız türde bir ilişki yaşıyorsanız bu ilişkiye son noktayı zor olsa da koyacak, geçmişin bağlarından kurtulacak ve yeni aşklara yelken açabileceksiniz. Yılın son dönemi de aşk hayatınızda ve beraberliklerinizde uyumlu enerjilerin etkisi altındasınız. Finansal konular, anlaşmalar, miras gibi ya da yatırım benzeri konular sizi bu yıl daha fazla bağlayabilir. Eylül sonrası geleceğe yönelik hedeflerinizde netleşme olacak.

YENGEÇ BURCU

Önemli imzalar görünüyor, ileriye dönük her adımda başarı sizinle olacak. Sevgili Yengeçler harika bir döneme girmektesiniz. Durgunluk bitiyor. Düşüncelerinizin pozitif olduğu bu dönemde sağlıklı girişimlerde bulunarak, çok önemli işlere imza atabilir, ileriye dönük önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Aşk hayatınızda gerçekten yaratıcı bir dönemdesiniz, ilişkiniz evlilikle sonuçlanabilir veya evliyseniz çocuk bekleyebilirsiniz. Partneriniz ve siz, ilişkinize daha çok zaman ayırabileceksiniz. Etkisi altında olduğunuz olumlu enerjinin, hem kariyerinizde, hem iş yaşantınızda size çok olumlu getirileri olabilir. Biten projelerin ardından yeni projelere başlayabilir, yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.

2018 yılı siz Yengeçler için parasal konularda, genel anlamda geleceğinizi garanti altına almak adına geliştirmeyi düşündüğünüz veya geliştirmek için çaba sarf edeceğiniz bir dönem anlamı taşıyacaktır. Uranüs, geçmiş yıllarda olduğu kadar bol keseden himmet dağıtmadığından, 23 Mart ve sonrasındaki bu süreçte genel olarak sorumluluklarınızın bilincinde hareket etmeye özen göstermeniz lehinize olacaktır.

Yengeçlerin ailesine ve sevdiği insanlara daha düşkün olacağı bir yıl. Bu dönemde çok iyi bir arkadaş edinip onun dertleriyle oyalanıp kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz bir dönem olarak da görünüyor, dikkat etmeniz gereken şey, siz de arkadaşınıza dertlerinizi anlatırken onun söylediği şeylere kulak vermeniz ve hayatınızla ilgili inatçılıklarınızdan vazgeçmeniz. Bu yıl çocuklarınıza daha çok vakit ayırdığınız, onlarla ilişkilerinizin her zamankinden daha iyi olduğu bir sene olacak. Maddi sıkıntılar bu yıl çözüme kavuşabilir. Özellikle Mayıs ayından sonra maddi açıdan rahatladığınız bir döneme gireceksiniz. Kariyerle ilgili konularda çok şanslı bir döneme giriş yapıyorsunuz. Genel olarak etrafınızda iş fırsatlarının çok olduğu bir döneme olacak. Uzun zamandır beklediğiniz gelişmelere Haziran ayından sonra kavuşacaksınız iş yaşamında kazançlı bir döneme ve yoğun bir iş temposuna giriyorsunuz. İş gelirlerinizde meydana gelen artışları iyi değerlendirmelisiniz. Aşk her zaman sizin kapınızı çalmaz biraz da cesaretli olup sizin kapı çalmanız gerekiyor. Ağustos-Eylül aylarında aşk hayatınız aktif heyecanlı ve değişken olacak. Bekâr Yengeç burçları için oldukça kısmetli bir dönem. Eylül ayında aşk hayatınızda karışıklık çıkabilir.Bu dönem eski hatalar gündeme gelecektir. Bu ara dikkatli olmalısınız.

ASLAN BURCU

Bu yıl yatırımların meyveleri kucağınıza düşecek, sabrın sonu ödül… Uzun zaman sonunda gelen güzel bir yıl. 2012’den beri yerinde, sakin geçen herşey, hatta gerilemede olan tüm ne varsa ileri hamleye başlıyor. Ardından yatırımların meyvelerini alacaksınız. Venüs’ün etkisi iş hayatınıza mükemmel bir harita çiziyor. Aşk hayatınız son beş yılın en güzel aylarını yaşayacak. Kilo almaya müsait bir yıl, yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Aslan burcu, varlık duygusunu sonsuzluğa taşımanın bilincidir. Kalıcılık arzusunun mutlak son ölümle tehdit edilmesi Aslanı endişelendirmez. Çünkü o ölümden sonra var olmanın bilincidir. Aslan karakteri, ismini aldığı hayvanın güçlü davranışıyla sembolize edilen derin sezgilerin, gücün ve ölüm ötesi ihtirasların simgesidir. Aslan’ın sembolize ettiği fedakarlık, benliksiz ve kendisini bırakmış bir fedakarlık değildir. Aksine Aslan kendisini öldürürcesine fedakarca taraftarlığını yaptığı sevdikleri için, düşmanlarını ve rakiplerini yok edecek kadar acımasız bir benlik şuuruna da sahiptir.

Hayat öyle fırsatlar karşınıza çıkarır ki, disiplinli bir yaşam sürmeyi ve sorumluluk almayı gönülden ister hale gelebilir veya yaşadıklarınız nedeniyle mecburen buna gönüllü olabilirsiniz. Kalıcı işler, kalıcı ilişkiler yılı. Dostluk ve arkadaşlığa önem verdiğiniz için 2018 yılında daha kalıcı ilişkiler sizi bekliyor. Özel ilişkilerinizde de daha sıcak ve sevgi dolu olacağınız bir dönem geliyor.

Çok yoğun ve aktif bir iş hayatı sizi bekliyor olacak. Bunca koşturmanın karşılığını da fazlasıyla alacaksınız. Bekâr ya da kalbi uzun süredir boş olan Aslanlar senenin ilk ayları ile beraber aşk hayatınızda kıpırdanmalar başlayacak.

Mart gibi eski sevdiğinizin yada geçmişte ilgi duyduğunuz biri ile ilgili bir haber alacaksınız. Bu bir karşılaşma da olabilir. Nisan Mayıs gibi eski tanıdığınız biri ile kısa süreli bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Eğer evleneceğiniz doğru insanı arıyorsanız geçmişi deşelemenin size bir faydası olmayacak. Yok, ben hoş vakit geçireyim, evliliğe daha var diyenlerdenseniz o başka. Çünkü ideal eş bulma şansı Haziran başı gibi görünüyor. Evlilik isteyen ideal insanı arayan Aslanlar için Temmuz sonrası doğru insanı bulabilme ihtimali var. Aşk yılı, bir yerde büyüme stratejisi mevcut, çok yoğun, aktif bir iş hayatı sizi bekliyor. Eski aşklar, eski dönüşler yıla damga vuracak.

BAŞAK BURCU

Pastadan büyük dilim sana düşecek, işlerde hedefler tam isabet! Aşk kokusunu hissedebileceksiniz. 2018 yılı Satürn, Venüs güzellikler sunması öncelikle geleceğinizi iş anlamında hedeflendirmeyi ve bir amaç etrafında hareket etmeyi sağlayacak. Boş kalplere güzel ilişkiler yerleşecek… Şanslı günlerden en fazla yararlanan başka burçlar olsa da siz de pastadan büyük bir dilim alacaksınız. Özellikle Satürn 2 yıldır sizi adeta bastırdı, sesinizi çıkaramaz oldunuz, aşk kapınıza uğramadı…

Bu yıl üstünüzdeki ağırlıklardan kurtularak nefes alacak, hafifleyeceksiniz. Kariyerinizde, özel hayatınızda ilişkilerin pek de kontrol edilmeyen yönleri olduğunu görebilirsiniz. Gizli kapaklı işlerden uzak durmak ve akış içinde kalabilmek gereği var. Cinsellik her Başak için önemli bir yer tutar. Cinsel açıdan en güzel dönem 2018 yılının ortalarında. Bu dönem, sizi şaşırtabilecek bir şekilde dolu dolu geçecek. Ayrıca bolluk ve şans sizin yanınızda.

Maddi açıdan ve gelişim açısından çok şanslı bir yıla giriyorsunuz. Eğitim hayatı devam eden yada bir sınava hazırlanan Başaklar için de başarı var. Yılın ilk yarısı ev satın almaktan dekorasyona kadar çeşitli ailevi konularla ilgilenebilirsiniz. Evinizle ilgili düzenlemelere girişebilirsiniz. Keyif duyduğunuz konularda daha az zahmetli ve çoğunlukla sizin isteyeceğiniz, kabul edeceğiniz uğraşlar içine gireceksiniz. Aşkta ve beraberliklerde arzularınızı daha güçlü biçimde ortaya koyuyorsunuz. Aşk hayatınızda sizi heyecanlandırıp, mutlu edecek ve ciddi anlamda ele alabileceğiniz beraberlikler söz konusu olabilir.

14 Haziran 2018 sonrası kendinizi gösterme ve takdir toplama şansınız olacak. Artan sorumluluklar karşısında yapıcı olmalı ve çalışkanlığınızı öne çıkarmalısınız. Ortaklaşa işlerde yaşadığınız pozitif duygularla verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Bu yıl beklenmedik yer ve durumlardan elinize para geçebilir. Büyük bir kazanç getirecek olan, ani bir fırsatla karşılaşabilirsiniz.

Aşk konusun da bu yeni yıl gerçekten iyi görünüyor. Eski aşklarınızla karşılaşabilir, geçmişinize dönerek kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Bu sene evlilik imkânı olacak gibi. Kalbi boş olan Başak burçları için 2018’de her iki tarafın da bunu gizlemeyeceği, dostluğun aşka dönüşeceği gelişmeler yaşanabilir ya da ciddiye almayı hiç aklınıza getirmediğiniz bir ilişki birdenbire sizin için çok değerli olabilir. Evliliğe giden ciddi bir ilişki gündeme gelebilir. Özellikle Haziran sonrası bunun için uygun.

TERAZİ BURCU

Önceki aylar ve yıl yükselmeye başladınız, şimdi uçuşa geçeceksiniz, ektikleriniz meyve verecek. Her konuda ilgili en verimli ve şanslı aylar İlkbahar ayları. 2018 yılında siz Teraziler için, meslek hayatınız ve gündelik iş temponuzla alakalı konularda sistemli bir şekilde çalışmanız ve sorumluluklar almaya gönüllü olmanız halinde, Uranüs gezegeninin olumlu desteğini üzerinizde hissedeceğiniz bir yıl olarak geçebilir. Bu dönemde ustalaşmak adına mesleki konularda bilgi sahibi olmaya çalışacak, üst pozisyonda bulunan kişilerle güçlü ilişkiler kurabilecek ve toplum içindeki yerinizi net bir şekilde belirleyebileceksiniz. 2018 ortalarına kadar bu güzellikleri değerlendiriniz.

21 Temmuz’dan itibaren 2018 Ekim’ine kadar hayata bakış açınızda büyük değişiklikler yapacağınızı gösteriyor. Terazi kendini ilişkiler, denge, ortaklıklar, evlilik gibi konular üzerinden tanımlayan bir burçtur. İşte şimdi bu dönemde, Satürn bu konularda daha ciddi olmaya yöneltiyor. İlk başta acıtıcı olsa da aslında bu son derece geliştirici bir dönem olacaktır. Bazı ilişkiler biterken, sizin için önemli olan beraberlikleri daha sağlam kılacaksınız.

Sevgili Terazi, bu sene bol bol seyahat edebilirsiniz. Aşk hayatınız geçen yıllara kıyasla sönük geçse de iş hayatı bunun tam tersi nitelikte olabilir. Büyük kazançlar ve başarılar bu yıl peşinizi bırakmayacak gibi görünüyor. Bu konuyla ilgili en verimli ve şanslı aylar İlkbahar ayları. 2018 yılında siz Teraziler, meslek hayatınız ve gündelik iş temponuzla alakalı konularda sistemli bir şekilde çalışmanız ve sorumluluklar almaya gönüllü olmanız halinde, Uranüs gezegeninin olumlu desteğini üzerinizde hissedeceğiniz bir yıl olarak geçebilir.

22 Ağustos – 18 Ekim arasında otoriteyle olan ilişkilerinizi güçlü tutmalı, çatışmak yerine uzlaşı içinde olmalısınız.12 Haziran – 13 Temmuz döneminde sağlığınıza özellikle dikkat etmeli, fazla detaylı çalışmanın getirdiği yorgunluklar konusunda dinlenmeyi ihmal etmemelisiniz. İş herşeyden üstün gelecek. Ailenizi ihmal etmek pahasına da olsa, dikkatinizi kariyerinize vereceksiniz. Kazançlarınızı ve başarınızı pekiştirecek fırsatlar ayağınıza gelecek. Üst düzeyde çalışmak istiyorsanız, yakın çevrenizin de desteğini üzerinizde hissedeceksiniz. Bazı fırsatlar karşınıza çıkacak ve işinizle ilgili uygun ortamlar oluşacak. Geleceğinizle ilgili sizin lehinize gelişmelere neden olabilecek kişilerle tanışacaksınız.

Temmuz – Eylül arasında enerjinizin odak noktası aşk hayatınız ve ilişkiniz olacak. Aşkta büyük bir tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Eylül-Kasım döneminde yabancısı olduğunuz yerlerden gelebilecek kişilerle bir araya gelebilir, güzel zamanlar paylaşabilirsiniz.

Kasım – Aralık arasında ilişkilerde sabırlı davranmak gerekebilir. Bu dönemde yapılacak evlilikler ya da süregelen birlikteliklerde bazı huzursuzluklar yaşanabilir. Bu dönemde evlilik gibi kararlar almaktan kaçınmakta fayda var.

AKREP BURCU

Jüpiter size torpil geçiyor, iyi değerlendirmelisiniz, şans sizde… 2018 yılı en şanslı burcu sensin! Jüpiter 12 yıllık seyahatinde sizde konaklıyor bu da şans, güzellik, bolluk, bereketi sana sunuyor. Tatmin olma dereceniz çok yüksek o yüzden bu değişimi geç hissedeceksiniz ve mutlu olmanız biraz zaman alacaktır. Bu yıl, yeni bilgiler edinme, eğitim alma ve yabancı ülkelere gitme istekleriniz tavan yapacak. Çevrenizi genişletme imkânı bulacaksınız.

Kendinizle barışık olduğunuz bu yıl da yaşanabilecek en büyük talihsizlik, bir türlü karar verememeniz ve belirsiz ortamlardan kurtulamamanızdan kaynaklanabilir! Aşk da çok şans da senden yana olacak, uzun süren yalnızlıklar bitiyor. 11 Mart- 14 Nisan dönemi duygusal ilişkilerde pozitif düşünmeye açık. Fiziksel açıdan dikkat çekme, güçlü ilişkiler yaşama veya ilişkinizle alakalı sorunların çözüme kavuşması zamanı. 28 Nisan – 19 Mayıs ailenizle olan ilişkilere dikkat etmeli, karşılıklı inatlaşmalardan uzak durmalısınız. Bunun dışında gayet olumlu geçebilecek ve sorunları konuşabileceğiniz bir dönem olabilir.

Yuvanızla ilgilenebileceğiniz, sosyal yönden eviniz şenlikli bir yer haline geliyor. Değerlerinize aşırı sahip çıkışınız fakat bütün bunların yanısıra ılımlı ve hoşgörülü olmanız gereken bir dönem. Burada yapılması gereken bilinçli, mantıklı bir şekilde hayatınızı düzene koyarak gelen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmektir. Yani su akarken kovaları doldurmaktır. Para, yetenekler ve değerlerinizi anlatan evinize yerleşen Satürn özellikle ortaklaşa bir konu üzerinde sorumluluk alabileceğinizi göstermekte. Parasal konularda umursamazlık bitiyor, hırs başlıyor.

Başkalarının önerilerine açık olmalı ve sizi duygusal açıdan besleyen, destek veren kişilere karşı daha açık ve esnek davranmalısınız. Başkalarının getireceği fırsatları mutlaka değerlendirmeye bakın. Ortaklıklar pek çok genişleme, zenginleşme olanağını da beraberinde getirmekte. Aşka ve sevgiye karşı isteksiz olduğunuzu düşünenler olabilir. Çekingen ve tutuk görünmenizin sebebi istediğiniz ve sevdiğiniz kişileri daha fazla incelemeniz ve eleştirmeniz. Sevdiğiniz insanla aklınızı paylaştığınız kadar duygularınızı da paylaşmayı istiyorsunuz. Yeni yılda özel fırsatlar sizi bekliyor, Güçlü iradenizle olayları kendi iyiliğinize olacak şekilde yönlendirmeyi arzulayabilirsiniz. Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmeniz kendinizi yeniden keşfederek dış dünyaya sunabilmeniz açısından önemlidir.

Evlilik, iş ortaklığı, eğitim, gelişim, akademik kariyer nedenleriyle yerleşim yerinizi değiştirebilir Kıvrak zekânızla, algılama gücünüzle, iletişim ve konuşmalarınızla etrafınızda hayranlık uyandırabilirsiniz. Meraklılığınız birçok alanda bilgi toplamanızı sağlayabilir. Bu bilgileri başkalarıyla paylaşabilir, takdir görebilirsiniz.

YAY BURCU

Satürn yüzünden içine kapanma bitti. Sana iş, aşk ve sağlıkta mucizeler var. Sevgili Yay, burcunuzda ilerleyen Satürn baskısı bu yıl bitiyor, yeni yıl size özgür yaşam ve iş, aşk ve sağlık alanında mucizeler vaat ediyor. Evrenin size sunduğu bu fırsatlarla dolu bir yıllık zamanı en iyi şekilde değerlendirin, aşk hayatınızda ummadığınız sürprizler ve kaçınılmaz değişiklikler yaşayabilirsiniz, özellikle Ağustos ve Eylül tutku dolu görünüyor.

12 Ocak- 23 Şubat arası dönemde ciddi ilişkiniz, evliliğiniz ve iş ortaklığınızla alakalı konularda karşılıklı olarak saygı sevgisini belli etmekten pek hoşlanmayan bir kişiyle tanışma fırsatı bulabilirsiniz. 09 Ekim- 28 Kasım arası aşk, flört ilişkinizle ilgili konularda tutkulu davranışlar içinde olabilir, yaşadığınız ilişkinizi aşırı derecede sahiplenebilir, kıskanç ve kontrol kurmaya kalkan bir kişi izlenimi yaratabilirsiniz. Gizli saklı ilişkiler gündeme gelebilir. Sezgilerinizin gücü karşınıza çıkacak kişi veya yaşadığınız ilişkiyle alakalı konularda size yardımcı olabilir. 02 Kasım- 27 Kasım arası ise ciddi ilişki ve evliliğinizle ilgili konularda partnerinizle aranızdaki görüş farklılıklarını düzene koymanız açısından etkili gözükmekte.

24 Şubat- 29 Mart dostluklar, organize işler, ortaklıklar yoluyla beklenmeyen paralar gündeme gelebilir. İlişkilerinizde temel aldığınız duygu, parasal kaynaklar açısından daha özgür ilişkiler kurarak rahatlamak ve yine ileriye dönük hedeflerinizi gerçekleştirmenize destek insanlarla temasa geçmek olabilir.

Yeni yatırımlar ve ortaklaşa işler yoluyla maddi güce ulaşmanızı, yeni ortaklıklar kurabilmenizi, ciddi ilişkiler yaşamanızı, ruh eşinizle karşılaşmanızı, parasal konularda dengeli bir bütçe ayarlamanızı, aşkın sihirli gücüyle karşılaşmanızı sağlayacak koca bir 2018 var önünüzde.

Bu yıl şansınız oldukça inişli çıkışlı olacak, kafanızın içindeki tüm soruların cevabını bulacaksınız. Bu yıl aile bağlarınız daha da güçlenecek. Çaba gerektiren ve çok fazla yorulacağınız durumlar olacaktır. Fakat sonunda siz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kısaca kazançlarınızda artış dönemine giriyorsunuz.

Temmuz – Ağustos arası güçlü bir mevki için yeri geldiğinde atak davranmayı biliniz. Kendinizden şüphe etmek yerine farklılıklarınızı ortaya koymak için istekli olunuz. Birlikte çalıştığınız kişilerin duygusal ve alıngan olmasından kaynaklanan sorunlar gündeme gelecektir. Hatta çevrenizdeki kişiler de sizin aleyhinize davranabilir. İçsel sesinizi dinleyerek doğruları bulacağınızdan emin olabilirsiniz. En azından, aklınızın karışmasını önlemiş olursunuz.

Ekim ayı sonrası güzel bir iş teklifi alabilirsiniz ya da var olan işinizde yükselme olabilir. 2016’nın ilk yarısı ilişkileriniz açısından çok şey vaat eden bir yıl olacak.

Bu yıl tanışacağınız kişiler size yeni kapılar açabileceği gibi, aşk hayatında ve evlilikte de yeniliklere yol açabilir. Özellikle bekâr olanlar arkadaş toplantıları veya bir arkadaşları vasıtasıyla birileriyle karşılaşacak, kendilerine uygun kişilerle flört edecekler ve heyecanlı ilişkiler yaşayacaklar… Bu yıl ev ve aile yaşamınızda ani olabilecek iyi yönde değişimler söz konusu. Eş ya da sevdiğinizle mutlu bir döneme giriyorsunuz.

OĞLAK BURCU 

Çevreniz Genişliyor, Yeni iş Olanakları Gündeme Geliyor. Sevgili Oğlaklar, Zodyak kuşağının sabırlı, son derece pratik, dürüst, neşeli, güvenilir, çalışkan insanları. 2018 yılında güçlü iş ortaklıkları, otoritelerle iyi ilişkiler içinde olacağınız, bugüne dek ektiklerinizi biçebileceğiniz, verdiğiniz mücadelelerin sonuçlarıyla karşılaşabileceğiniz, kısaca kendinizi yeniden keşfedeceğiniz yepyeni bir yıl var önünüzde. Otorite konumunda bulunan kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutunuz.

Jüpiter gezegeninin güçlü Akrep  burcundaki geçişi, yakın çevrenizle olan ilişkilerinizden tutun da yeni tanışacağınız insanlarla olan alışverişlerinizde hoşgörülü ve ılımlı bir şekilde hareket etmeniz anlamına gelir. Bu güçlü enerji sayesinde, yeteneklerinizi geliştirebilir ve yeni dostluklar kurabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili konularda da etkili olacak Jüpiter, bilginizi, tecrübelerinizi medya, yayıncılık faaliyetleri  veya sanatsal alanlarda ifade edebilmeniz adına  destektir. Günümüzde internet son derece önemli. Sizler Jüpiterin bu geçişinde bu kanal vasıtasıyla kendinizi güçlü bir şekilde tanıtabilirsiniz.

Parasal konularda kazancınızı belli bir bütçe çerçevesi içinde düzenlemeniz, riskli alanlardan uzak durmanız yararlıdır. Harcamalarınızda lütfen dikkat ediniz. Neptün gezegeninin sisli bulutları içinde dağılmayınız. Pluton gezegeninin burcunuzdaki ilerleyişi, güç ve kontrol arzunuzun yükselmesi sonucu sizi itekleyici bir faktördür. Çevrenizle sıkı bağlar kurmaya çalışmanız son derece yararlıdır. Böylece gücünüzün açığa çıktığın, kendinizi yeniden keşfettiğiniz ve geleceğinizi kendi iradenizle kurabildiğinizi fark edebilirsiniz.

Bu yıl yeni yerler görme isteği ve tatil planları, hafta sonu gezileri aktiviteleriniz arasında bolca yer alacak. Arkadaşlar ile geçirilecek güzel ve neşeli tatiller, birlikte planlanacak organizasyonlar ve geziler de sizi bekliyor olabilir. Bugüne kadar ulaşmak istediğiniz yerlere gitmek ve bazı sınırları aşmak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu konularda da ekstra harcamaların da olacağını tahmin edersiniz ancak maddi açıdan rahat bir yıl olacak gibi. Yaz ayları özellikle Temmuz sonunda başlayacak bazı lüks harcamalara kaçsanız da genel anlamda tutumlu olacaksınız, yeni bir iş, var olan işinizde büyümeye gitmek, ekstra çalışmalar gündeminizde olabilir. Kariyer ve hayat hedeflerinde geri dönülemez değişikliklere gidebilirsiniz. Ürettiğiniz fikirler artık sadece fikir olmakla kalmayıp, birer ürüne dönüşebilir.

Şubat gibi ortağınız veya iş arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız bir işte gerilim yaşayabilir, bazı gecikme ve aksaklıklara maruz kalabilirsiniz. Aceleden ve riskten kaçınmanız gerekiyor Ofisinizi düzenleyebilir, işinize yaramayan şeylerden bu dönemde kurtulabilirsiniz. Oğlak burcu insanı çok akıllı olduğundan aşk konusunda kolay kolay kimseye güvenemez, fakat aşka doyacağınız dönemler yaklaşıyor. Güveneceğiniz insan yakınlarınızda olabilir. Yılın ilk yarısı evlilik planları ya da ortaklaşa girilen bir iş için en olumlu sonuç ve gelişmelerin yaşanabileceği dönemdesiniz.

KOVA BURCU

Kısmetler açılıyor yaşam eviniz zenginleşiyor… Jüpiter, Akrep ve yıl ortasından sonra Yay burcunda ilerleyecek. Kısmet, genişlik ve büyümek anlamında geçtiği yaşam evini her koşulda zenginleştiren bir gezegendir. Uranüs para evlerinde transit yaparken düşük seviyede bir enerji sunar. Ancak bu yıl Jüpiterin Akrep burcu desteği ve size yansıyan enerjiler geçen yıllara oranla Kovalar açısından gayet faydalıdır. Böylece kişisel güvenliğinizden daha emin bir şekilde kendinizi ortaya koyabilmeniz mümkün hale gelir. Yani geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi korku ve karamsarlık duymanız pek mümkün değildir.

Geçmişte yaşananların gölgesi altında kalarak, üzülmek, hayıflanmak yerine kendi içinizdeki özgür insanı ortaya çıkartarak gücünüzü yeniden toplayabilirsiniz. 25 Nisan- 19 Mayıs ve 7 Ağustos-7 Eylül tarihler arasında  burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan enerjiler sayesinde,  aşk hayatınız ve birebir ilişkileriniz canlanmaya başlar. Sosyallik ve sevgi ihtiyacınız, karşı cinsle temaslarınız gayet olumludur.

2018 değişim yılı. Eski, ağır, yerinden kalkmayan içe kapanık kovalar yok artık. İş yaşamınızda meydana gelen gelişmeler, ev hayatınızı da düzene koyabilir. Yeni bir yere taşınmak, ailenizle ilgili konularda da yeni kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. İş yükünüz özellikle bu yılın ortalarından itibaren artabilir ve yeni koşullar, tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Bu yıl şansınız çok açık, planlarınızı gerçekleştirebilme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca bu yıl yurt dışı seyahatleri gerçekleştirebilir ve birçok seyahatten şanslı ve de kazançlı çıkabilirsiniz. Uzun süredir görmeyi istediğiniz bir yere yolculuk yapabilirsiniz.

Yılın ilk yarısı yeni yerler görmek, ilginç insanlarla tanışmak, bulunduğunuz ortamda güzellikleri yakalamak adına ilginç bir dönem sizi bekliyor olacak. Eylül Ayından itibaren organizasyonlar, sosyal hayat ve arkadaşlarla birliktelik gibi konularda güzel gelişmeler sizi bekliyor olabilir. Geleceğe dair kurduğunuz umutlarda güzel değişimler, gelişimler yaşanabilir. Bu yılın ilk dönemi olmasa da ikinci yarısı iş değişikliği yapmanız olası. Bu değişiklik mevcut işinizden çıkarılmanız şeklinde de gerçekleşebilir bu durum başta canınızı sıksa da hiç merak etmeyin daha iyi bir iş sizi bekliyor olacak.

Haziran- Temmuz dönemi önemli ve iyi olacak. Fırsatlara açık olduğunuz bu dönemde daha dikkatli davranmanız gerekebilir. Anlaşmalar yapmak, ortaklıklara girişmek ya da sevdiğiniz kişi ile ortaklaşa bir işe adım atmak için uygun bir zaman dilimi.

İnatlaşmalardan uzak durmalı. Bunun dışında gayet olumlu geçebilecek ve sorunları konuşabileceğiniz bir dönem olabilir. İlişkinizin evliliğe dönüşmesi adına umutlanmaya başladığınız bir süreç başlıyor. Yalnız olan Kovalar için aşk konusunda yine şanslı bir dönem geliyor. 2018’de sosyal hayatınız çok fazla ön planda olacak. Özellikle uzun zamandır görüşmediğiniz eski dostlarınızla görüşeceksiniz, hatta eski aşkların alevlenmesi bile gündeme gelebilir. Ancak karşı taraf buna istekli olsa da siz eski defterleri açmayacaksınız.

Yılın ilk yarısı sizden yaşça büyük bir kişiden evlilik teklifi alabilirsiniz. Bazılarınız için kısa süreli aşklar da söz konusu olabilir. Bu flörtleri gözünüzde büyütmemeli ve olayları kendi akışına bırakmalısınız. Haziran ayından sonraki dönemde eski arkadaşlarla bir araya geldiğiniz bir arkadaş toplantısında karşılaşacağınız bir kişi ile duygusal bir birliktelik başlayabilir. Maddi durumu iyi olan varlıklı kişilerle tanışma olanakları yakalayabilirler. Evlilik planları ya da ortaklaşa girilen bir iş için en olumlu sonuç ve gelişmelerin yaşanabileceği dönemdesiniz.

BALIK BURCU 

Güzelliklerle taçlandırılacaksınız. 2018 yılı enerjileri ve gezegen etkileri gelişimler göstermeniz, büyümeniz ve ilahi yardımlarla donatılmanız açısından sizin için taçlandırıcıdır. Şifalı bir el gibi tedavi edicidir. Gelir, yaralarınızı sarar ve sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kişisel gelişiminizle alakalı her konuda Jüpiterin güçlü elini yılın ikinci yarısı daha çok sırtınızda hissedebilirsiniz. O sizi kötülüklerden ve size gelebilecek tehlikelerden koruyucudur. Güven duygunuzu yükselticidir. Ancak dediğim gibi iyimserlik, cömertlik ve özveri sınırlarınızı iyi çizmeniz halinde bu gücü misliyle kullanabilirsiniz. Böylece finansal konularda yaşanabilecek zorlukları kolaylıkla aşabilirsiniz.

2018 yılı ortak paylaşımların maddi ve manevi anlamda dengeye oturtulması, ruhsal gücünüzün zirvelerde dolaşması, özgün fikirlerinizi dış dünyada ifade edilebilmesi açısından son derece önemlidir. Yaratıcılığınız dış dünyaya sunabilir, gizli güçlerinizi uyandırabilirsiniz. Bütün bunlar için şimdi önünüzde yepyeni bir yıl var. Eski hesapları gözden geçirmek doğru bir hareket olacaktır.

Bu yıl dost çevrenizde bir değişim olabilir yeni dostluklar arkadaşlıklar kuracaksınız. Bu yıl size motivasyon kazandıracak dostlar seçeceksiniz. Geçmiş yıllarda, eşinizin, arkadaşınızın veya sevdiğinizin romantik aşk gösterileri ve duygusal paylaşımlarınız yeterli idi. Artık, bu tür soyut şeylerin dışında, yaşantınızda daha somut nesnelliklere yer vereceksiniz. Tek yaşayanlar için ise, Şubat- Mart dönemin de aşk yolculukları gündeme gelecek.

Maddi konular üzerine sıkıntılar yaşayabilir, hem kazanmakta zorlanabilir hem de var olanları değerlendirme konusunda endişelenebilirsiniz. Huzurunuzu ve güvenliğinizi tehdit edecek konularda tutumlu davranmak çok faydalı olacaktır. Nisan gibi paranızı borç ve alacak ilişkilerinizi değerlendirme zamanı. Bekleyen ve alamadığınız borç nafaka, miras, geri ödemeler varsa bu konularda şanslı olduğunuzu fark edebilirsiniz. Ortaklaşa yaptığınız işler varsa, oldukça başarılı olabilirsiniz. Ortak kazançlarınıza ilişkin farklı ve ilginç kararlar alabilirsiniz.

5 Eylül sonrası para ve yatırım olayları çok yoğun yaşanacak. Bazılarınız bir miras, bazılarınız ise borç alıp verme ile uğraşacak. Ödemeler ve bazı maddi beklentilerinize dayalı bir haber veya alacağınız bir karara olumlu yanıtı Ağustos sonuna doğru yapacağınız görüşmelerle alabileceksiniz. Bazı parasal beklentiler gerçekleşecek. Ekonomik yaşamınızı sürdürmek için yaptığınız çalışmalar, kendinizi yetiştirmek için gösterdiğiniz çabalar olumlu sonuç verecek ve çevre ilişkilerinizde sizi mutlu edecek gelişmelere sahne olacak. Kişisel harcamalarınız arttıracak. Dış görünüşünüze para harcayabilirsiniz

Ekim gibi çevrenizdeki kişilerle ortak kararlar aldığınız ve kısa seyahatlerin söz konusu olduğu bir dönem olacak. Seyahatlerde karşılaşacağınız kişilerle eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. 2018 yılı, hayatın keyifli yanlarının tadına varmak ve eğlenmek açısından etkili bir dönem olacaktır. Kalbi boş olan Balık burçları, içinizde bazı korkular, yalnızlık duygusu yaşasanız da Şubat gibi ikili ilişkilerde başarıyı yakalayabilir, karşı taraftan gelen yönlendirmelere değer verebilirsiniz.

Mayıs sonrası kiminiz bir anda evlenmek isteyecek ve var olan ilişki bir anda ciddileşecek. Bu dönemde yalnız olan balıkların karşısına yeni biri çıkabilir, bu kişiye güvenme konusunda endişe yaşasanız da aşkın çekim gücüne yenik düşeceksiniz. Bazılarınızda ayrılıklar sonrası özlem dolu kucaklaşmalar olacak.

ASTROLOG – BURÇLARIN EFENDİSİ
Egemen TÖRELİ
www.egementoreli.com